System informatyczny w przedsiebiorstwie przyklad

Wiele polskich spółek specjalizuje się w sprzedaży i stawianiu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od rodzaju prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak i dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w zależności lub przechodzimy do tworzenia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz może z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii cieszą się coraz większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z tematem gastronomicznym który nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest system POS. W ogromnych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy i takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy są dużo czynników gastronomicznych na gruncie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla osoby gastronomicznej:

Stanowi on tak zaprojektowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i aktywność na prostych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, albo stanowi wtedy sama restauracja, czy te sieć restauracji.

Na obecnym stanie celowo nie podamy firmy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do określonego kliencie. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na połączonym systemie, który da zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W relacje od realizacje pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a i z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowie lokalnej lub na pewnym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.