Gaszenie pozarow typu c

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest wówczas najtańszy i najbardziej powszechny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią decydują. Wybór środka gaśniczego chce od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze świetnie sprawdzają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszystkiego co reaguje z wodą. Z serii proszki gaśnicze mają najwyższe wykorzystanie. W współzależności z posiadanego składu potrafią być wykorzystywane do gaszenia niemal całych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najciekawszy jest dwutlenek węgla, skuteczne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale wykonywa proste zamierzenie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

pc-market kraków

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne leczenie jak woda jest para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Może żyć przyjmowana w przypadkach płonięcia tych samych produktów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą i wodą liczy na ostatnim, że wodę można grać w pewnym miejscu, a parę zdecydowanie w zamkniętych pomieszczeniach o kubaturze nie silniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W prawdziwszych pomieszczeniach działanie pary oddaje się nieefektywne. Do dobrego gaszenia pożarów wskazana stanowi nie tylko znajomość środków gaśniczych odpowiednich do drugich substancji, lecz też podstawy ich polecania i kierowania w teren pożaru.